Fenestra Sk – odolná a stabilná ako naše okná

Ako vyše dvadsaťročné skúsenosti formovali popredného slovenského výrobcu plastových a hliníkových okien, dverí, posuvných a fasádnych systémov?

Za minulosťou sa obzeráme s úctou a hrdosťou

Za minulosťou sa obzeráme s úctou a hrdosťou

Už od vzniku spoločnosti, v roku 1997, sa pod názvom FENESTRA (z latinského prekladu okno) ukrýval jasný zámer – vyrábať kvalitné a nadčasové okná, ktoré pokryjú aktuálny dopyt privátnych zákazníkov, ale i riešenia administratívnych budov a zložitých projektov urbanistickej výstavby. A to sa nám, vďaka neustálej modernizácii výrobných procesov, motivácii a podpore odborného rastu našich zamestnancov, aj podarilo.

K portfóliu plastových okien sa po čase pridali moderné hliníkové okná a fasády a neustále náročnejšie konštrukčné prvky, ako napríklad zimné záhrady a výklady obchodných centier. Za vyše dve desaťročia spoločnosť FENESTRA Sk nepodľahla ani globálnej ekonomickej kríze, ustála nepriaznivé roky a export produkcie do viacerých krajín Európskej únie, ako napríklad Česká republika, Rakúsko, Nemecko, Švajčiarsko, Taliansko ai. naplno odštartovala v tej správnej chvíli.

Prítomnosť vnímame ako výzvu a odhodlaní kráčame vpred

Prítomnosť vnímame ako výzvu a odhodlaní kráčame vpred

Aktuálne prevádzkuje FENESTRA Sk, so sídlom spoločnosti, výrobou aj logistikou v Zlatých Moravciach, šesť vlastných obchodných kancelárií, 16 obchodných zastúpení na Slovensku a 1 v zahraničí. Spoločnosť dnes zamestnáva 150 ľudí, trojnásobne vyšší počet než na jej začiatku. Naša cesta nebola vždy jednoduchá, no práve všetky turbulencie, ktoré sme v minulosti zažili vytvorili silnú značku, ktorá sa s pokorou uchádza o to najdôležitejšie – stať sa vašim partnerom v momente, keď si plníte svoje predstavy o vysnívanom bývaní, modernej kancelárii alebo developerských projektoch nadčasovej architektúry.

...Chcete aj vy kráčať s modernými trendmi, v duchu nadčasových materiálov a minimálnych nárokov na energetickú hospodárnosť stavby? Kráčajte s nami

Dôležité míľniky vývoja spoločnosti Fenestra Sk

1997

vzniká spoločnosť FENESTRA Sk v Zlatých Moravciach

Produkciou sa zaraďujeme medzi prvých piatich výrobcov okien a dverí na slovenskom stavebnom trhu na čele s dodávateľom profilových systémov REHAU.
2000

získavame certifikát systému manažérstva kvality ISO 9001

Bol nám ako jednému z prvých producentov stavebných výplní a presklených plášťov na Slovensku udelený certifikát ISO 9001.
2001

nákup prvého CNC začisťovacieho automatu značky ROTOX

Významná investícia do technologických strojov a zariadení, vďaka ktorým môže spoločnosť neustále napredovať a zlepšovať kvalitu výrobkov.
2002

prvé kroky k expanzii do zahraničia

FENESTRA Sk získava prvé kontakty na predaj svojich výrobkov do okolitých a neskôr i vzdialenejších štátov Európskej únie.
2005

technologický návrh a realizácia novej výrobnej haly

Vlastný technologický koncept s prepojením plánovania, organizovania a riadenia výrobného závodu, podporeného softvérovými nástrojmi.
2006

výrazný posun vďaka inovovaným výrobným procesom

Stroje sú on-line napojené na konštrukčný program, výrobná kapacita 111.000 okenných jednotiek za rok nás zaradila do európskej špičky.
2009

uvedenie prevratného konceptu REHAU GENEO

Revolučný kompozitný materiál RAU-FIPRO predstavuje energeticky najlepší systém okenných profilov, ktorý bol dosiaľ na trhu.
2010

spoločnosť aj napriek kríze realizuje významné fasádne projekty

Prvé lastovičky celosvetovej ekonomickej krízy sme nepocítili hneď, no ich dôsledky onedlho výrazne spomalili inovácie a expanziu spoločnosti do zahraničia.
2014

zavedenie výrobného programu štandardného hliníka

Nový výrobný program pre rezidenčný trh a oživenie stavebníctva projektov vliali do spoločnosti FENESTRA Sk príval novej energie a možností.
2015

predstavenie vysoko výkonných profilových systémov

Nový profilový systém REHAU SYNEGO prináša prevratné vlastnosti izolácie zlučiteľné s požiadavkami štandardu pasívneho domu.

Zaujal vás náš príbeh?

Ak práve v rukách držíte projekt svojho vysnívaného domova alebo novej kancelárie, či administratívnej budovy s presnými parametrami okien a dverí, jednoducho vyplňte prehľadný formulár a my vás budeme kontaktovať s cenovou ponukou.

Ďalšie kontakty